Alim UZUNDEMİR
Ortaca Belediye Başkanı

Özgeçmiş

 

1967 yılında Milas’ta doğmuştur ve 1968 yılında Ortaca’ya yerleşmiştir. Lisesinden mezun olduktan sonra, 1987-1988 yıllarında Şırnak’ta vatani görevini tamamlamıştır. İki yıl esnaflık yaptıktan sonra baba mesleği olan fırıncılığa başlamıştır.

Sarçed Yönetim Kurulu Üyeliği, Cami Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Ortacaspor Klübü’nde Yöneticilik ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmıştır. Yaşadığı ve büyüdüğü Terzialililer Mahallesinde 2014-2019 yılları arası muhtarlık yapmıştır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Başkanın Mesajı

            Sevgili Ortacalılar;

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Halkımızın tercihi ile Ortaca Belediye Başkanlığı gibi şerefli ve onurlu bir göreve geldim. Bunun sonsuz gururunu yaşamaktayım. Bizleri bu göreve layık gören tüm Ortacalılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ortaca Belediyesi’nin kapısı her zaman sizlere açık olacaktır. Sosyal belediyecilik odaklı, objektiflik ve eşitlik ilkesi ile her bireye her sokağa, mahalleye eşit hizmet götürmeye çalışacağız. Hizmetlerimizde insanı ve insan onurunu kendimize rehber edineceğiz.

Bizler sadece yönetici değil, hizmet için birer aracıyız. Sorunlarımızı, sıkıntılarımızı halkımızla el ele birlikte aşarak Ortaca’yı geleceğe taşıyacağımıza yürekten inanıyorum